Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írnátok egy ilyen fogalmaz...

Mit írnátok egy ilyen fogalmazásba: Ádám és Éva (és Lucifer) a mai világban?

Figyelt kérdés

2013. febr. 2. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
"Most komoly, hogy mi két rohadt gyümölcs miatt kaptunk büntetést, de milliók ölhetik egymást Isten beavatkozása nélkül arra hivatkozva, hogy a ő ezzel tiszteli meg az emberi szabadságot?"
2013. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit, hogy Ádám és Éva két bibliai személy akik mai napig részei az életünknek, vagyis inkább a vallásos emberek életének. Lucifer szintén, mivel a rossznak és a gonoszságnak a megtestesítője. Én ezen a szálon futtatnám végig a fogalmazásomat.
2013. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miután Madách Imre Az ember tragédiája című művében végigvezeti hőseit a történelmen, gondolom egy mai korban, a mában játszódó történetet kellene inkább kitalálni.

Egy főgonosszal, Luciferrel, és egy emberpárral.

Nem régen fut az RTL műsorán A kód című játék, amelyben két ember versenyez és van egy műsorvezető is.

Ők hárman, ha a két ember természetesen egy párt alkot, ilyen is volt már több, alapja lehetne a történetnek szerintem.

A műsorvezetőtől elnézést kérek, de kicsit gonoszkodik néha, félreviszi , összekuszálja a szálakat, jó Lucifer lenne. Talán nem olyan véresen komoly, mint az eredeti figura.

Én nekifutnék egy ilyen variációnak, mert lehetne benne a drámai vonalat is hangsúlyozni, hiszen nagy tétről van szó, vagy inkább a humorosabb részét kiemelni, ecsetelni a jellemeket, a küzdelmet, a játékot, a tét nyomasztó nagyságát, a döntés kockázatát.

2013. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!