Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miert lett Margaret Clitherow...

Miert lett Margaret Clitherow szent? Mit tett egesz pontosan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy google a baratom, de egyetlen magyar oldalt sem talaltam errol.

Ha tudtok esetleg linket megis, nekem az lenne a legjobb. :)

Annyit tudok, hogy mártír volt, csak nekem a korites resze is kellene...

Koszonom elore is!



2013. febr. 3. 17:33
 1/1 tomassay válasza:
B. Margaret Clitherow (1550/56–1586) családanya, vértanú. Az angliai Yorkban született, protestáns családban. 1571-ben kötött házasságot John Clitherow-val. 1574-ben katolikus lett, s bár férje megmaradt protestánsnak, nem ellenezte hitvese lépését, sőt hagyta, hogy gyermekeik is katolikus nevelést kapjanak. 1576-ban Margaret neve már feltűnt a gyanúsítottak listáján, ui. nem látták a protestáns/anglikán istentiszteleten. Többször börtönbe zárták, amit ő „zárt lelkigyakorlatként” értékelt. A szabadon töltött rövid időszakokban rejtekhelyet nyújtott az üldözötteknek, jóllehet állandó megfigyelés alatt állt. Másfél évvel utolsó szabadulása után, 1856. márc. 2-án házára tört egy felfegyverzett csoport. Csak annyi ideje maradt, hogy az éppen nála rejtőzködő papra rácsukja a földalatti rejtekhely ajtaját. Ismét börtönbe hurcolták, de most már gyermekeivel együtt. Egy 10 éves szomszéd gyerek árulta el a rejtekhely titkát. Bár a pap más úton már megszökött, de ott maradt az egyházi felszerelés. Margaret bűne egyértelmű volt. Márc. 14-én a bíróság halálra ítélte. Csak annyit válaszolt: kérni fogja Istent, hogy bírái több irgalomra találjanak, mint most ő. Ujján maradt gyűrűjét szeretete jeléül elküldte férjének. Márc. 26-án, negyedórás kínzás után – kőtömbökkel verték – Jézus nevével az ajkán halt meg. Holttestét egy szennygödörbe dobták. – Akkor 12 éves leánya később Leuvenben apáca lett, két fia pedig pap. Életét és szenvedéstörténetét gyóntatója, John Mush írta meg. – XI. Pius avatta boldoggá 1929-ben.
2018. jún. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!