Valaki segít két egyenlet megoldásában?

Itt vannak: [link]

2013. febr. 4. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Most csak az 1.-re volt időm!

A záró jelek felbontása után:

x3+6x2+12x+8-9x3-6x2-x+8x3-4x2+2x+4x2-2x+1 = 42

összevonás után:

11x + 9 = 42

11x =33

x = 3


majd megnézem a másikat is!

2013. febr. 4. 17:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt van a 2.


A zárójelek felbontása után:

3(4-2x2+2x)-2x+6x2 = 2-3x+3

12-6x2+6x-2x+6x2 = 5-3x

12+4x = 5-3x

x= -1

2013. febr. 4. 17:50
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2013. febr. 4. 19:22