MissEm kérdése:

Az a > b > 1 pozitív egész számok összegének és különbségének az összege 6. mi lehet ez a két szám?

2013. febr. 10. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
a=3 b=2
2013. febr. 10. 12:00
 2/5 anonim ***** válasza:
3,2
2013. febr. 10. 12:01
 3/5 A kérdező kommentje:
az összeget értem hogy 6 de a különbség hogy jön ki 6-ra?:S amúgy köszönöm:))
2013. febr. 10. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Két szám összegének és különbségének keresed az összegét.

A két szám összege 2+3=5

A két szám különbsége 3-2=1


Ezeknek kell az összege, 5+1=6.

A feladat értelmezésével voltak/vannak problémáid.

2013. febr. 10. 13:10
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!!!:)
2013. febr. 10. 13:17