Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika! Trigonometrikus...

Matematika! Trigonometrikus egyenletek?

Figyelt kérdés
Oldd meg a következő egyenletet: sin^4(x)+sin^4(2x)+sin^4(3x)=cos^4(x)+cos^4(2x)+cos^4(3x). Ötlet esetleg? A másik: 2(2cosx+sin2x)= 4cos^3(x) +sinx+1. Köszönöm az ötleteket, válaszokat.
2013. febr. 13. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Magam részéről én így kezdtem hozzá:

[link]

Az eredmények (radiánban) látszanak a képen, ha majd ott tartunk jó ellenőrzéshez.

2013. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, így harmadfokú egyenletre jutottam, ami nem meglepő mivel 6 gyök van (pi/2 -re szimmetrikusan). Ha ez nem gond, akkor kész van, csak arcsin -okat kell kikeresni:

[link]

2013. febr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Harmadfokú megoldóképletével csináltad, vagy racionális gyökteszttel (vagy kiszámoltattad Geoval)?


Mivel a Schönemann-Eisenstein kritérium nem valósul meg, így rac. gyökteszttel is lehet csinálni.

2013. febr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a GeoGebra számolta ki.
2013. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 16. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!