Privát08 kérdése:

NAGYON FONTOS ti értitek?

Figyelt kérdés

Fizikából kaptam 4. feladatot! sokat hiányoztam és hiába magyarázzák meg nem értem :SS Nagyon fontos lenne a segítségetek ! ha kérhetem ne a logikát írjátok hanem a megoldásokat a számolási folyamattal együtt! minél gyorsabban kellene!


1. Mekkora erővel nyomja a lift alját egy 80kg tömegű ember, miközben az 1. emeletre érkezve a lift lefékez, ha a lift gyorsulása 2 m/s2 (négyzeten) ?


2. A Földtől milyen távol, és milyen sebességgel kering az Egyenlítő síkjában az a mesterséges hold, mely állandóan a Föld ugyanazon pontja fölött marad?


3. Egy 1000m sugarú, függőleges síkú körpályán forduló repülőgép pilótájának a feje állandóan a körpálya középpontja felé mutat.Legfeljebb mekkora sebességgel mozoghat a repülőgép a körpálya legalsó pontjában, ha a pilótára legfeljebb 10-szeres "túlterhelés" hathat?


4. Legfeljebb mekkora sebességgel mozoghat egy autó egy R=50 m sugarú, a vízszinteshez képest 10 fokos szöggel megdöntött kanyarban hogy ne sodródjon ki, ha az út és a kerék közötti tapadási súrlódási együttható értéke 0,3 ?


2013. febr. 21. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:
No, megvan?
2013. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!