Hogy számoljuk ki a fizikában az időt?


2013. febr. 21. 21:09
 1/5 k.k.Judit válasza:

t=Q/I

t=idő, Q=töltés. I=áramerősség. Az áramerősség megmutatja a vezető keresztmetszetén adott időegység alatt áthaladó töltésmennyiséget. 1A=1C/s

(A-amper, C-coulomb, s-szekundum, másodperc.)

2013. febr. 21. 21:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Stopperrel
2013. febr. 21. 21:21
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget:)
2013. febr. 21. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

t=s/V

a V=s/t sebességszámítás képletből

2013. febr. 21. 21:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabadesésnél gyök 2h/g az idő.
2013. febr. 21. 22:11