Hatványozásban azonosságainál ez hogy van? (bővebben lent)


Szóval, nagyjából értem, egyedül ez nem tiszta hogy

X osztva X a mínusz egyedikennel, az miértegyenlő X a másodikonnal. Ha valaki el tudja ezt magyarázni, vagy leírja ennek az azonosságát vagy a szabályát, akkor azt nagyon megköszönném:)


2009. szept. 10. 15:52
 1/4 anonim válasza:
X / x-1 = x2 >>>azért van igy mert ha osztasz akkor kivonod egymásból a hatványokat és mivel X1-x(-1) ezt össze kell adni mert negativ negativ az pozitiv lesz igy jön ki a akett.... csak gondolj arra h. 1-(-1)=2 lehet nem a legjobb magyarázat de én is igy értettem csak meg
2009. szept. 10. 15:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy is gondolkozhatsz, hogy:

x^-1 az 1/x^1, azaz 1/x.

Na most x : (1/x) = x * x , mert törttel úgy osztunk, hogy a reciprokával szorzunk, és 1/x reciproka x.

Viszont x * x = x^2.


Ennek analógiájára pl.: x^2 : x^-3 = x^2 : (1/x^3) = x^2 * x^3 = x^5

2009. szept. 10. 16:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Hmmm.. úgy tűnik hogy már értem, meg levezettem valós példákkal, számokkal, és most már megvan hogy mi hogy működik:)Köszönöm szépen a segítséget(:
2009. szept. 10. 17:12
 4/4 anonim ***** válasza:

x^-1=1/x

x/(1/X)=x*x mert ha osztasz az ugyanaz mintha a reciprokával szoroznál (a reciprokot eltételezem tudod hogy mit jelent)

2009. szept. 13. 13:16