Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Oldal egyenes és magasság...

Oldal egyenes és magasság vonal meghatározása, ha adott ABC 3szög csúcskordinátái?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A (-2;2)

B (3;-3)

C (5;3)


oldalegyeneseinek egyenletét és a magaságvonal egyenletét kéri.


ui.: hiányoztam és nem tudtam pótolni azt, amit az órán vettek... köszi előre a segítséget!



#magasságvonal #háromszög oldalegyenes
2013. febr. 26. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megvan A és B pont, ki tudod számolni az AB vektort. Ez lesz az oldalegyenes irányvektora, innen felírod az irányvektoros egyenletet (v2x-v1y=v2x0-v1y0). A magasságvonalnál normálvektoros egyenletet írsz. pl a C magasságvonalán a megadott pont a C, normálvektora pedig az AB vektor (mivel a magasság merőleges az oldalra). Elvi megoldás kész, innen már csak kb 1 óra minden szirsz@rt kiszámolni. De utálom én ezt a témát.
2013. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi, nem az oldal egyenessel volt bajom, az megy miután találtam rá képletet, de a magasság vonal kicsit bonyolultabb logikailag nekem

mert addig oké hogy mA meredeksége annyi mint a BC 90 fokos elforgatása, az is oké hogy A elleme mA-nak, de hogy hogy jön ki az x+3y=4 azt csak rajzból tudtam megállapítani

2013. febr. 26. 22:51
 3/3 anonim válasza:
köszi megmentetted az életemet <33333
2018. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!