Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kovalens kötés? Változó...

Kovalens kötés? Változó olvadáspontú vegyületek?

Figyelt kérdés

A hidrogén, a nitrogén, az oxigén, a fluor, a klór, a bróm és a jód kovalens kötését kell leírnom kémia háziként.DE NEM TUDOOOOOM..valaki segítsen!

Változó olvadáspontú vegyületeket tudtok nekem írni? (A nem fémekről tanulunk.) Köszönöm előre is! Nagyon fontos lenne mert sajnos a 2. félévbe 4 db egyesem van. De most írtam egy szerintem 5-ös dolgozatot amit még nem osztottak ki.:DDDDDDD


2013. márc. 2. 16:07
 1/6 reptoid ***** válasza:
Kérdezd meg a tanárod, hogy vegyértékkötéssel vagy molekulaorbitál-elmélettel kéri-e :D
2013. márc. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
8.os vagyok gondolom az elsővel kéri..:D a tanárom alkoholista sok rossz dolgot hallottam már róla nem merek odamenni hozzá...még ennyire se...:D
2013. márc. 2. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Előszört is a kérésed, ahogyan az első válaszíró sem értette érthetetlen! Milyen kovalens kötést kell leírni, hova? Én sem értem a kérdésed, de talán a kovalens kötések számát, elhelyezkedését, polaritását kell leírnod? Felrajzolni talán a képletüket az általad felsorolt elemeknek???? Próbálkozz, tudod a GOOGLE a barátod! :)
2013. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Na, 9-es vagyok, ment a kémia, bízz bennem...


A hidrogén, a nitrogén, a fluor, a jód, a bróm és a klór szabad állapotban kétatomos molekulát alkotnak, úgy stabilak, de gondolom ezt tudod.


A hidrogén a legkönnyebb, mert csak 1 elektronja van a külső héjon. Hogy stabil legyen, kell mellé egy másik H is. H..H , vagyis H-H. Ez egy 1 db, egyszeres, apoláris, kovalens kötés, ugyebár.


A nitrogénnél ugyanez, csak ott 5 elektronja van.


Mindegyiknél ugyanez. Ha megnézed a periódusos rendszeredet, akkor láthatod, hogy a N az ötödik főcsoportban van, ezért 5 e-je van az utolsó héjon. A O-nak hat, a F-nak hét, stb...


Változó olvadáspontú vegyületekről még nem is hallottam.


Ha nem értenéd, kérdezz még, bátran.


(U.I.: Nem tudom, azóta rájöttél -e, vagy hogy még nyolcadikos vagy -e, de hogy fiú vagy, AZ ZIHER.)

2013. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:DDDDD 9.es vagyok már és hála istennek nincs kémia órám, ÉS LÁNY VAGYOK:DDDDD köszönöm azért az igyekezetedet :D
2013. szept. 12. 18:57
 6/6 anonim válasza:
áááááááá francba tévedtem. Hogy-hogy nincs ... hova jársz?... megyek oda, ahol nincs kémia. Amúgy nálunk nincs biosz, hhe-hheeee!!
2013. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!