Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » MATEMATIKA: Föggvény ábrázolás...

MATEMATIKA: Föggvény ábrázolás: Hogyan kell? x-> (-x) 2

Figyelt kérdés
2013. márc. 3. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A mínusz miatt a függvény képe az ellenkezőjére vált, a kettővel való szorzás miatt pedig a meredeksége változik. Szerintem azzal jársz a legegyszerűbben, ha néhány x-re kiszámolod az y-t, ezeket a pontokat felveszed majd berajzolod a függvényt ezek alapján.
2013. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ennek a fv-nek a képe ugyan az mint az x^2. Ami fordított lenne az az -(x^2).
2013. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk pont lehagyta a kérdező hogy hatványozunk vagy szorzunk :D:D
2013. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A szorzás az egyetlen művelet amit nem feltétlen jelölünk, nem értem hogy kerülne oda hatványozás és miért pont az.
2013. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk így? (-x)^2

Ha az lenne amit te mondasz azt így a legegyszerűbb jelölni: -2x

Ezért asszociáltam a hatványozásra...

2013. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem (de látom te se érted a problémát). Miért pont a hatványozás kerülne oda? Ennyi erővel osztás is lehetne ott vagy akármi más. Még mindig a szorzás az egyetlen művelet amit nem feltétlen jelölünk. Nem értem te miért pont hatványozást képzelsz oda.
2013. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A "2" négyzetent jeletnt!!
2013. márc. 3. 16:46
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező. Ez esetben hibás a felírt képlet. A hatványozás operátora a ^ jel, és két operandussal rendelkezik, az egyiket elé, a másikat mögé írjuk. Előtte van az alap, mögötte pedig a kitevő.
2013. márc. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Így van a tankönyvben. de mégegyszer leírom (-x) a négyzeten!!!!!!!!!!!!! esetleg tudja valaki?? és a x négyzeten parabolát alkot .így esetleg ??
2013. márc. 3. 18:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100% hogy nem így van a tankönyvben. A tankönyvben szinte biztos, hogy a kettes a felső indexben van. Neked alapvető problémáid vannak a matematikával.
2013. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!