Az alábbi trigonometrikus egyenlet megoldásában elakadtam! Tudnátok segíteni?

[link]

2013. márc. 5. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:

sin^2(x)=1-cos^2(x) (sin négyzet x = cos négyzet x.)

Ezt alkalmazod. cos(x)-re másodfokú egyenlet. Új ismeretlen, megoldás, vissza az új ismeretlen bevezetéséhez.

Így már megy?

2013. márc. 5. 17:52
 2/5 A kérdező kommentje:

2(1-cos^2(x))+cos(x)=2

2-2cos^2(x)+cos(x)=2 cosx=y

2-2y^2+y=2

hogyan tovább ? ha elveszek 2-t mindkét oldalról akkor nincs elegendő tag a másodfokú egyenlet megoldásához

2013. márc. 5. 18:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Hiányos másodfokú egyenlet.

2y^2=y

y_1=0

y_2=1/2

2013. márc. 5. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, kész van? Neked is ennyi?

[link]

2013. márc. 5. 19:06
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, köszönöm !
2013. márc. 5. 19:10