Elakadtam az alábbi egyenletrendszer megoldásában?


2x+3y=5

4x+6y=8



2013. márc. 7. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

2x+3y=5 /szorozva (-2)

így: -4x-6y=-10

másik marad: 4x+6y=8

__________________________Összeadjuk, kiesnek az x-ek és az y-ok is

Így: 0=-2, ami azt jelenti, hogy nincs megoldás.

2013. márc. 7. 19:50
 2/2 A kérdező kommentje:
köszöntem! ment a zöld pont :D
2013. márc. 7. 19:53