Ha 70 évet él egy ember, akkor 6-szor tíz a huszonharmadikon (6*10"23 vagy nem tom hogy kell billentyűzettel írni a felső index 23-at) másodperc az hány emberöltő másodpercben?

Nem értem ezt a feladatot.Kémiából adták fel.Segítene valaki,és levezetné,hogy megértsem?
2009. szept. 14. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

^23 így szokás jelölni :)

70 év az 70*365=25550 nap. Az 613.200 óra, az pedig 36.792.000 másodperc.

6*10^23 / 36792000 = 16310000000000000.

Tehát 6*10^23 másodperc az 16.310.000.000.000.000 emberöltő, ha egy ember 70 évig él.

Remélem, érthető volt :)

Amúgy nem sok köze van a kémiához, csak gondolom ezzel akarják jellemezni, hogy mennyire nagy szám is ez a 6*10^23. Ennyi atom van egy molnyi anyagban.

2009. szept. 14. 20:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyi emberöltő, ahányszor a 70 évnyi másodperc megvan a 6*10^23 másodpercben.


Valaki 70 év alatt legalább 16, legfeljebb 18 szökőévet él meg (a 16 szökőév úgy adódik, hogy az százzal osztható évek közül csak az szökőév, amelyik 400-zal osztható).

Számoljunk egyszerűen 365 napos évekkel! Így valaki él 70*365*24*60*60 = 2.207.520.000 másodpercet. Ez megközelítőleg 2,2*10^9

6*10^23 : 2,2*10^9 = (6: 2,2)*10^14 = 2,727273 *10^14,

ez megközelítőleg 2,7 *10^14 emberöltő.


Megjegyzés:

pontosan számítva legalább 271.628.117.204.273 és legfeljebb 271.606.869.698.234 emberöltőt jelent 6*10^23 másodperc.

Már amennyiben 70 évnek számítunk egy emberöltőt! Ugyanis az emberöltő: egy-egy emberi nemzedék kifejlődéséhez szükséges idő, azaz 25-35 év. (Lásd Magyar értelmező szótár.)

2009. szept. 14. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a második válasz a jó, elszámoltam egy lépést, sry :)
2009. szept. 14. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok


El lehetne bohóckodni azzal, hogy ez a 6*10^23 másodperc hány nap, és ez legalább hány év és legfeljebb hány év. Végül kiszámolni, hogy az így kapott évintervallumban a legalább és legfeljebb hány emberöltő fér bele.

De szerintem az a tanar (a-val!), aki nincs tisztában az emberöltő fogalmával, aligha gondolt ilyen finom megoldásra. :))

2009. szept. 14. 20:23
 5/5 A kérdező kommentje:
Jajj,nagyon nagyon szépen köszönöm,most már minden világos!!!Köszönöm hogy segítettetek megérteni:)Rendesek vagytok!
2009. szept. 14. 20:33