2013. márc. 15. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyon pongyolán zárójeleztél az egyenlet jobb oldalán. Kérlek írd le még egyszer. Sz.Gy.
2013. márc. 15. 21:50
 2/2 A kérdező kommentje:

2^2012+2^2013=2^2012(1+2)

2^2011+2^2012=2^2011(1+2)

2^2012/2^2011=2x/9^16:27^10

2=2x / (3^2)^16 : (3^3)^10

2=2x / 3^32 :3^30

2=2x / 3^2

2=2x / 9

2*9=2x

18=2x

x=9

2013. ápr. 3. 19:07