Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek - hasonlóság--Valaki...

Matek - hasonlóság--Valaki segítsen megoldani ezeket a matekfeladatokat, mert nem nagyon értem (? )

Figyelt kérdés

(Nem voltam iskolában, azért nem értem a faladatokat)


1./ Egy derékszögű háromszögben a befogók átfogóra eső merőleges vetületeinek hossza 2 cm és 10,5 cm. Mekkorák a háromszög oldalai, és milyen hosszú az átfogóhoz tartozó magasság?



2./ Egy derékszögű háromszögben az átfogóhoz tartozó magasság talppontja a befogóktól 3 és 4 egység távolságra van. Mekkorák a háromszög oldalai?



3./ Egy derékszögű háromszög 8 cm-es átfogóját a hozzá tartozó magasság 1:3 arányú részekre bontja. Mekkorák a háromszög befogói?



4./ Egy derékszögű háromszög átfogóját az átfogójához tartozó magasság egy 4 cm-es és egy 9 cm-es szakaszra vágja szét.

a) Mekkora a háromszög köré írható körnek a sugara?

b) Milyen hosszó a háromszög kerülete?



5./ Egy derékszögű háromszögköré írható körének sugara 5 cm, átfogóhoz tartozó magassága 4,8 cm.

a) Mekkora részekre osztja az átfogóhoz tartozó magasság talppontja az átfogót?

b) Milyen hosszúak a háromszög befogói?



6./ Egy derékszögű háromszög átfogója 11 cm, egyik befogója 9 cm.

a) Mekkora az átfogójához tartozó magassága?

b) Mekkorák a középvonalaival meghatározott háromszög oldalai, és ennek a leghosszabb oldalához tartozó magassága?



2013. márc. 15. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogom részletesen végigszámolni, de segítek elindulni. Vedd elő a könyved, abban keresd ki a befogótételt és a magasságtételt. Ezeket a feladatokat azzal kell megoldani. És még felelevenítheted a pitagorasz-tételt is.

1. Itt meg van adva a p és a q, így ki tudod számolni a c-t (c, azaz az átfogó=p+q-val). Innen a Bt és Mt segítségével már megy.

2.Szintén a két tétel.

3. c=8 cm , p:q=1:3. Akkor a p=x, q=3x: 4x=8, x=2

Azaz p=2 cm, q=6 cm.

Innen szintén a tételek.

4.Köré írható kör=> mivel derékszögű, így az átfogó fele a köré írható kör sugara. Kerülete: a+b+c. Ehhez kellenek a befogók. Szintén a tételek.

5.R=5 cm=> átfogó c=10 cm. Innen már megy.

6.Középvonal: A vele párhuzamos oldal hosszának a fele.

Amúgy ehhez is a tételek kellenek.

2013. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismered a magasság- és a befogó tételt?
2013. márc. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a nagy részét már értem, ezeket sikerült is megoldani, viszont van 2 feladat, amit még nem értek. Ezek a 2./ és a 6./ feladatok. Valaki egy kicsit részletesebben magyarázza el léci. :)
2013. márc. 16. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!