Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Függvények nem értem valaki...

Függvények nem értem valaki help pls SÜRGŐS!?

Figyelt kérdés

Holnap felmérő és nem értem ezeket a függvényeket itt van 2 példa ezeket,hogy kell megoldani magyarázattal ha lehet:)

1.

Adott az f:R-->R, F(x)=2x-4 függvény.

a)ábrázold a függvényt az xOy derékszögű kordináta-rendszerben! (ezt sikerült ábrázolnom de nem vagyok biztos benne ezért ha valaki linkelne egy ábrázolást róla,hogy tudjam ellenőrizni jó-e akkor nagyon örülnék,persze megy a zöld kéz is!:) )

b)Számítsd ki az ordinátatengely és az f függvény grafikus képe által alkotott szög tangensét (na ezt nem értem)

c) Határozd meg azokat az a természetes számokat,amelyekre f(a) egész szám ! (ezt sem értem:( )

____

a+1


2.a) Határozd meg az f:R-->R,f(x)=ax+b függvényt,ha az A(-1,-5) és B(2,1) pont rajta van az f függvény grafikus képén!

b)Ábrázold grafikusan az f:[-1,4]-->R, f(x)=2x-3 függvényt az xOy derékszögű koordináta-rendszerben!

c)Határozd meg az f:R-->R,f(x)=2x-3 függvény grafikus képének azt a pontját,amelynek a koordináái egyenlők!


(ebből aztán semmit nem értek)Megoldást és magyarázatot ha tudtok és nagyon örülnék ahogy mondtam,hogyha képeket linkelnétek az ábrázolásról,hogy lássam,hogy kell mindent válaszra megy a zöld kéz ha normális!!!:)



2013. márc. 16. 13:57
 1/5 A kérdező kommentje:

1.ből a c)-ben az f(a) <----- ez tört akar lenni csak

____ így sikerült:)

a+1

2013. márc. 16. 14:00
 2/5 A kérdező kommentje:

f(a) <---- szóval ez

___

a+1

2013. márc. 16. 14:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első feladat megoldása itt van:

[link]

Ha valamit nem értesz, szóljál!

2013. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nekem valami ilyesmi dolgot mutattak az oszttársaim:

x|-1|0|+1|

_____________

f(x)|-6|-4|-2| vagyis ez egy tablazat eszerint kell kiszámolni az ábrázolni valót vagyis ha nincs megadva szám akkor vesszuk a -1 0 és +1-et és akkor a szabály szerint 2.(-1)-4=-6 és ugyanigy a többivel szóval ezt akkor nem értem mikor kell alkalmazni mert itt nem nem ezt csináltad:)

2013. márc. 16. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A második feladatod:

[link]

2013. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!