Segítség kéne a köv. Feladatokban! (? )


Gergő minimum 4 évvel idősebb mint a testvére Krisztina. 4 éve pontosan kétszer annyi idős volt, mint ő. Hány éves Krisztina minimum?

és

Egy téglalapnak a kerülete 25 cm. A "b" oldal több mint az "a" oldal 1/4 része. Mekkora a "b" oldal minimum?

Ha lehet írjátok le hogyan számoltátok ki, köszi!



2013. márc. 17. 10:11
 1/1 anonim ***** válasza:

1. feladat

----------


4 évvel ezelőtt: Gergő = 2x

Kriszta = x


most: Gergő = 2x+4

Kriszta = x+4


a korkülönbség: x >= 4


Tehát Kriszta életkora most legalább 8 éves (x+4).


2. feladat

----------


Kerület: 2a + 2b = 25

2b = 25 - 2a

b = 12.5 - a


b oldal nagyobb, mint az a oldal negyede, azaz


12.5 - a > 0.25a

12.5 > 1.25a

10 > a


b = 12.5 - a > 12.5 - 10 = 2.5


azaz b oldal nagyobb, mint 2.5 cm

2013. márc. 18. 11:38