Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tudná nekem igazolni...

Valaki tudná nekem igazolni egy két mondatnyi idézettel a Jókai Mór: Kőszívű ember fiaiból A kézfogó napja fejezetből hogy Ödön eljegyzése tényleg 6 héttel apja halála után volt?

Figyelt kérdés
Csak mert én nem találom ha valaki leírja nagyon megköszönném

2013. márc. 19. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elején van


A kézfogó napja


Nem volt titok, mindenki beszélte már: a Baradlay-háznál hat hét múlva a temetés után kézfogó lesz. Új nevet kap a ház.


Arra a napra közelről és távolból meg voltak híva az ismerősök, egyenesen az özvegy úrhölgy nevében, világosan családi ünnepélyre. A nevezetes nap délelőttjén egymást érték a minden vidékről érkező hintók a kastély udvarán; a pompás és egyszerű fogatok, mik ezúttal nem csupán az erősebb nem kontingensét szállították ide; az urak hölgyeiket is magukkal hozták – és kisasszonyaikat is.


Bizony kisasszonyaikat is.


Mindenfelé híre futamodott már, hogy az ifjú Baradlay hazaérkezett külföldről, s keze még jegygyűrűtlen. Nemes vad! Érdemes a hajhára.


Megérkezett a többi úri rend között Tallérossy Zebulon úr is. Ezúttal ő is rangjához illő pompával lépett fel. A régi hintóra új bőr volt húzva, s kocsiajtajára szépen kipingálva a Tallérossy-címer. És saját négyes fogata pompázott előtte. Igaz, hogy a gyeplős kimustrált katonaló, az ostorhegyes – sajnálja a lábát, a nyerges cseberbe lép, s a rudas világosan elárulja, hogy eddig lógósnak volt használva; hanem azért megteszik ők a parádét, ha együtt vannak, s csakúgy rázzák a csengettyűt a nyaklójukon, mint a többi gavallérok lovai.

2013. márc. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
jaj tényleg köszönöm szépen észre sem veszem
2013. márc. 20. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!