Kitti0 kérdése:

Kiszámítani a munkát, melyet elengedhetetlen elvégezni, hogy kiszivattyúzzuk a vizet egy henger alakú tartályból, melynek sugara 1 méter, magassága 4 méter és ρ=10^3 kg/m^3?

Az integrál alkalmazása a fizikában a téma...
2013. márc. 19. 20:04
 1/6 Silber ***** válasza:
A vizet ki lehet szivattyúzni különböző magasságokból. Avagy azt az esetet kell venni, hogy a tartály telején van a szivattyú és 4 méternyi vízoszlopot kell emelnie?
2013. márc. 19. 21:08
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem igen, ha úgy ki lehet számítani, nekem csak ennyi a feladat szövege...
2013. márc. 19. 21:46
 3/6 Silber ***** válasza:

Víz térfogata: V=A*h=r^2*pi*h

Tömege: m=Rho*V

Szivattyú munkája: w=m*g*h=Rho*V*g*h


w=10^3*1^2*pi*9,81*4=123276,1 J=123,2761 kJ.

2013. márc. 19. 22:11
 4/6 Silber ***** válasza:
Mondjuk így utólag... Kompenzálni kéne a fölé nehezedő víztömeg súlyával. Ehhez ma már késő van, ne haragudj.
2013. márc. 19. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Praktikusan nulla is lehet. A borfejtésnél se használunk szivattyút, simán átmegy magától, ha a cső külső vége alacsonyabban van, mint a hordóban lévő.


Ha az a feladat, hogy 4 méter magasságba juttassuk el a vizet, ahhoz se kell integrál. A tömegközéppont két méter magasan van, ezt kell további két méterrel megemelni.


De ha ragaszkodsz az integrálhoz, x mélységben lévő dx vastag körlap emelési munkája:

1000*9,81*Pi*x*dx, ezt kell x=0 és x=4 között integrálni.

2013. márc. 20. 08:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2013. márc. 20. 15:47