Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mikola Sándor Fizikaverseny...

Mikola Sándor Fizikaverseny feladata, segítség?

Figyelt kérdés

Egy tartályban Nitrogén és Hélium gáz keveréke van. Állandó nyomáson 3000j munkát végzett a gázkeverék miközben 8000j hőt közöltünk vele. Adjuk meg az összetevők százalékos arányát tömegre és részecskeszámra is.

köszi :D


2013. márc. 20. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Lassan 1 hónapja írtad ki a kérdést. Érdekel még a megoldás?
2014. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De ahogy nézem már valaki ( vagy éppen te) már feltette ezt a kérdést. Tehát mégse én oldom meg. Pedig szép feladat. :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2014. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy ezt egy éve tetted fel, akkor mind1. XD
2014. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, de már nem aktuális :D Most már nehezebb problémák merülnek fel
2014. ápr. 19. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van valamelyik felmerulo problemahoz kerdesed, ird le ide nyugodtan vagy linkeld ide, esetleg irhatsz privatban is. :) Van valamennyi tapasztalatom, komaloztam 2 evig, oktv dontojerol meg epp h csak lecsusztam. Hat amikor en voltam mikolan, akkor csak 2.forduloig jutottam 2szer, dontotol meg messze voltam. Mondjuk akkor csak elkezdett komolyabban erdekelni a fizika, de meg igazan nem foglalkoztam vele sokat. Egyetemi peldakban csak jovore tudok segiteni, iden erettsegizek.
2014. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm...egyenlőre most nincs kérdésem :D egy cipőben járunk oktv és mikolaügyileg xD egyedül szilárd leó döntőjébe sikerült bejutnom :D
2014. ápr. 24. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat en azzal a versennyel csak szemezgettem, iden tudtam meg, hogy letezik, de mivel a fizikatanarunk nem reklamozta, en lettem volna az egyeduli, igy nem mertem jelentkezni ra, mert feltem a kudarctol. Visszagondolva hulye voltam, legalabb megprobalhatam volna. :D amugy hanyadikos vagy? Es megkerdezhetem, hogy merre tervezel tovabbtanulni? :)
2014. ápr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
11-es és BME vagy ELTE..
2014. ápr. 26. 21:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Fizikus és villamosmérnök szak érdekel:)
2014. ápr. 26. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!