Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1.3x/8- (5/3+1-x/6) =x-5/2+7/8...

1.3x/8- (5/3+1-x/6) =x-5/2+7/8 2.6x-37/2 (x-8) -2 (5x-39) /3 (x-8) =7/8?

Figyelt kérdés
Ezt a két egyenletet kéne megoldanom, sajnos nem voltam benn múltkori órán, nem tudom hogy kéne megcsinálni. Annyit tudok, hogy közös nevezőre kéne hozni vagy valami ilyesmi :), de azt sem egészen értem, hogy a közös nevezőt hogy lehet megtalálni, vagy mi lesz az? A / jel törtet jelöl.

2013. márc. 22. 16:27
 1/2 doracell ***** válasza:

Az elsőnél ezek vannak a nevezőkben: 8; 3; 6; 2. Keresd meg azt a számot, amiben mind a négy megvan maradék nélkül -> ez lesz a közös nevező. Gondolom, innen már menni fog.


A másodiknál a tagolás nem volt egyértelmű elsőre, de arra jutottam, hogy ezek a nevezők:

2(x-8); 3(x-8); 8. Itt egyszerűbb először az egyik oldalon levő 2 törtet hozni közös nevezőre [6(x-8)] és aztán (x-8)-cal szorozni mindkét oldalt.


Így már tiszta, vagy kell még segítség?

2013. márc. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani mindkettőt, köszönöm a segítséget!!!!
2013. márc. 22. 17:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!