Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a válaszok az alábbi...

Mik a válaszok az alábbi kérdésekre? (alul) 7. osztály fizika.

Figyelt kérdés

1. Egy 0,5 köbméter térfogatú 39000N súlyú vastömböt a víz alatt tartunk. (1 köbméter víz súlya 10000N)

a) Mekkora a vastömb által kiszorított víz térfogata?

b) Mekkora súlyú vízet szorít ki a vastömb?

c) Mekkora felhajtó erő hat rá?

d) Mekkora erővel kell a víz alatt tartani?


2. Petróleum: 0,8 g/köbcentiméter

Víz: 1,0 g/köbcentiméter

Benzin: 0,7 g/köbcentiméter

Fa: 0,8 g/köbcentiméter


Mi történik ha a fadarabot..

a) petróleumba tesszük:

b) vízbe tesszük:

c) benzinbe tesszük:


NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS A SEGÍTSÉGET!!



2013. márc. 24. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Tanuld meg szépen az elméletet mert ha ezeket sem tudod megválaszolni akkor halvány lila f.ngod nincs az egészről!
2013. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem erre voltam kiváncsi. Szépen megkértem valakit, hogy írja le.. Nekem megfelelt volna a magyarázat is nem kell a válasz. Így nem tudtam meg sokat és nem jutottam előrébb.. Szóval most szeretnék valakit megkérni hogy adjon konkrét választ és ne ilyeneket.
2013. márc. 24. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:

1.

a) 0,5m3

b)5000N

c)5000N

d)39000N-5000N=34000N


2.

a)lebeg

b)úszik

c)elmerül


Egyébként igaza van az előttem válaszolónak.Ezek a témazáró feladatlap kérdései, és ha csak ezeket a válaszokat fogod betanulni, tényleg nem fogsz érteni belőle semmit.

2013. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!