Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szép magyar vers szavalóversen...

Szép magyar vers szavalóversenyre?

Figyelt kérdés
Két verset kell keresni, egy József Attila és egy választott. De mindenképpen magyar költő versét! Valaki esetleg tud javasolni valamit? Vagy csak egy költőt?

2013. márc. 26. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézus Mária Szent József :D Arra a versenyre én is megyek, de ha már így indulsz neki, szerintem bele se kezdj... Azért csak el tudod dönteni egy József Attila összest olvasgatva, hogy melyik az amit a leghatásosabban, szebben, érzelem dúsabban elő tudnál adni, nem?

Szabadon választotthoz meg csak az iskolai szöveggyűjteményekben is van annyi mint égen a csillag... o.O

De hogy ne csak b*szogassalak már:

[link]

a híresebbek közül válogass szerintem és olvasgasd a verseiket. Ha találsz olyat amelyiküknek hozzád közel álló stílusban íródtak a versei, akkor ott keresgess tovább amíg meg nem találod "a te versedet".

Sok szerencsét előre is :)

2013. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném, mivel ez sulis verseny és nyilván nem a sulimba jársz. Egy nap alatt nem tudok elolvasni minden verset, ugyanis holnapra kell. Nem akarok indulni sem, de ezt elvárják egy kitűnő tanulótól. Eddig egyik vers sem tükrözte az érzéseimet. Ezért ennyi év (7) után már nem érdekel, mennyire egyezek a művel. Bocsánat, hogy kérdezni merek egy erre kitalált oldalon.
2013. márc. 26. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem J. A.-tól A kutya a kedvencem. Mivel nem ismerem sem az irodalmi ízlésedet, sem az alkatodat, így nehéz ötletet adni. Picit segíts, és akkor én is! :)
2013. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

József Attila verseit sajnos nem ismerem:( Nagyon tetszik Petőfi Sándor Magyar vagyok c. verse :)

[link]

2013. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Petőfi (vers) mindig jó


De esetleg Kosztolányi

2013. márc. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Arany János sem

rossz

2013. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!