Megoldottam egy matek feladatot. A tanár szerint nem jó. Szerintem meg igen. Valaki megoldja nekem?


Jó vagyok matekból, gazdásznak tanulok. Segítettem egyik ismerősömnek megcsinálni egy egyszerű matek feladatot. Ma mondta, hogy nem volt jó, megoldották közösen, csak akkor ő már nem figyelt. Kíváncsi vagyok, másnak mi jön ki.


A feladat: 10 liter vízben van 87% alkohol. Mennyi vizet kell hozzáadnunk, hogy az alkohol 80%-os legyen?


2013. márc. 27. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem 8,75 deci jött ki. de nem biztos hogy jó :D
2013. márc. 27. 20:23
 2/7 anonim ***** válasza:
7/8 liter jött ki nekem.
2013. márc. 27. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
0,7 liter
2013. márc. 27. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
nem 0,7 :D az első kettő a jó
2013. márc. 27. 20:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem is annyi lett, mint az első kettőnek :D csak nem én vagyok a hülye. nem értem a tanár miért vágta rá, hogy nem jó.. -.-
2013. márc. 27. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:

10*0,87+0*x=(10+x)0,8

8,7=8+0,8x

0,7=0,8x

x=0,875

0,875L kell hozzá

2013. márc. 28. 12:12
 7/7 anonim válasza:
És mennyi ólmot kell hozzáadni a tanár agyához hogy az ne müködjön?
2013. ápr. 8. 13:58