Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Trigonometrikus egyenletekben...

Trigonometrikus egyenletekben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szünet előtt rendesen értettem még, de most leültem és elég nagy káosz van. Van amit értek miért az, de van amire nem jövök rá. Belezavarodtam abba, hogy a koordinátán, miképp nézem, sin-y, cos-x.


Pl.: cosx>1/2

cosx<1/2

cosx>=1/2

cosx<=1/2

sin-al ugyanez.


meg kell radiánban adni, mettől meddig tartoznak bele az értékek. kiszámolom az értékeket, de nem értem mettől meddig tartozik bele az egyes helyeken, próbálom a relációs jel szerint csinálni, de nem jó ami kijön.


mire figyeljek?



2013. márc. 31. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
2013. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! még csak átfutottam a videót, de estefelé megnézem és begyakorlom rendesen. ment a zöld kéz!
2013. márc. 31. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!