Egy egyenlőszárú háromszög területe 12 cm2 12 cm2. Az alap 6 cm hosszú. Mekkora a kerülete?


Der Flächeninhalt eines gleichschenkligen Dreiecks beträgt 12 cm2. Die Basis ist 6 cm lang. Wie viel beträgt der Umfang dieses Dreiecks?

Eredmény? Előre is köszi.


2013. ápr. 6. 15:12
 1/2 anonim ***** válasza:

A háromszög oldalai:a,b,b

T=12 cm2

T=a*ma/2

6*ma/2=12

6*ma=24

ma=4

Pit.tétele:

3*3+4*4=b*b

b=5 cm

K=2b+a=16 cm

2013. ápr. 6. 15:22
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. ápr. 7. 10:25