A = { z∈Z | z^2 + 200 < 30z } Sorolja fel a halmaz elemeit. Kérdés lent. J?

z^2-30z+200<0 egyenlőtlenséget kell megoldani? Tehát zérus helyek: 10;20 a megoldás tehát {11,12...,19} ?

2013. ápr. 9. 16:22
 1/5 A kérdező kommentje:

A = { (n,m)∈N2 | n + 2m < 7 , n + m < 5 }

és ezt meg hogy kell megoldani? Köszi előre is.

2013. ápr. 9. 16:33
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
Igen.
2013. ápr. 10. 07:26
 3/5 anonim ***** válasza:
A = { (n,m)∈N2 | n + 2m < 7 , n + m < 5 }. Én úgy definiálom N-et, hogy a 0 is eleme. A második feltevésből adódóan m < 5. Helyettesíts be mindkét egyenlőtlenségbe m=0,1,2,3,4-et és nézd meg mit ad n-re. Gyűjtsd össze az összes számpárt ami jó. Kevés van.
2013. ápr. 10. 10:05
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget. Új feladat:D

A={x€R |x+1/x|>2}


x+1/x>2 vagy x+1/x<-2


Beszorzok x-el ami nem lehet 0, de vagy pozitív vagy negatív, eszerint fordul a reláció. Tehát összesen 4 eset van, és a megoldás ezeknek az uniója?


Nekem ez jött ki:

A={ x€R/[-1-sqrt2;1-sqrt2] ; 0 ; [-1+sqrt2;1+sqrt2]}


Egyébként ezt így helyes megadni?

2013. ápr. 10. 15:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nem jó a megoldásod. Először a követezőt vedd észre: ha x<0, akkor x = -|x|. Ekkor |x+1/x| = |-|x|-1/|x||=|-1*(|x|+1/|x|)| = ||x|+1/|x||. Tehát x pontosan akkor elégíti ki az egyenlőtlenségedet, ha az abszolút értéke kielégíti azt. Így elég az x+1/x > 2 egyenlőtlenséget vizsgálni, ahol x>0. A számtani és mértani közép közti egyenlőtlenségből viszont (x+1/x)/2 >= gyök(x*1/x)=1, és egyenlőség akkor van ha x=1/x, azaz x=1. Így ha x>0 és x nem 1, akkor x+1/x>2. A korábbiak szerint így az eredeti kérdésre a válasz: minden valós szám kivéve a -1,0,1 számokat (x=0-ra nem értelmes az 1/x, ezért zárjuk ki, |-1| pedig 1).
2013. ápr. 10. 21:03