Kitti0 kérdése:

1) Hányféleképpen lehet a polcon sorba rakni 6 különböző tantárgy könyveit, hogy a mértan könyv a jobb szélső legyen? 2) Adott f (x) =x/2+2/x. Meghatározni a függvény legkisebb értékét az [ 1,4]intervallumon? 3) Megoldani: log3^2x<4?

2013. ápr. 10. 16:03
 1/2 BKRS ***** válasza:

1)

Ha a mertan a jobb szélső, akkor csak 5 könyvet kell sorba rendezni, vagyis 5! = 120 különböző sorrend van.

2)

A számtani és mértani közép közti összefüggés szerint:

x/2+2/x ≥ 2*√(x/2 * 2/x) =2

Ezt az értéket akkor veszi fel, ha x/2 = 2/x

vagyis

x²=4

x=2


3)

milyen alapú a logaritmusod?

2013. ápr. 10. 16:37
 2/2 A kérdező kommentje:
logaritmus a négyzeten, hármas alap.
2013. ápr. 11. 15:34