Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan elemezzem a verset?...

Pixiee kérdése:

Hogyan elemezzem a verset? Válóczy Szilvia: Ha erdőben jársz.

Figyelt kérdés

Ha erdőben jársz

Nyisd ki a szíved,

A kanyargó ösvényen

Engedd szárnyalni hited.

Engedd, hogy az ágak

Hajadhoz érjenek,

Hogy a sötét mohák

Kezedhez férjenek.



Ha erdőben jársz

Lélegezz mélyen,

Szívedbe vad félelem

Soha be ne térjen.

Hagyd, hogy a selymes fű

Virágot hordozzon,

Szemedben a büszke fény

Könnyekké omoljon.



Ha erdőben jársz

Állj meg egy percre,

Mert minden egyes lépted

Oly nagyon kereste.

Telepedj meg hűen

Mélyzöld takaróján,

Had ölelje lelked

Örökre és némán.


Szerintetek hogyan függ össze a kinyitott szív és szárnyaló hit+ hajhoz érő ág és kézhez férő moha?

És a büszke fény az mi? (könnyeké omoljon?)Mit akar mondani maga a vers? (Valami kifejtett válasz)És a végén hogy értelmezzem hogy hadd ölelje lelked örökre és némán?

NAGYON fontos lenne!!


2013. ápr. 11. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

regisztrálj ide és kérdezd meg Szyltől mit akart mondani a versével

[link]


(kicsit meg vagyok rökönyödve, mert mai amatőr költők közül - mert amatőr, tévedés ne essék - vannak sokkal jobban írók ... miért pont az övét kell elemezni?)

2013. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért, mert rövid időn belül kellett egy verset választani, amit majd kell elemezni..és én akkor ezt választottam mert megtetszett.. :DD
2013. ápr. 11. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!