Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Megválaszolnátok néhány...

Megválaszolnátok néhány kérdést (én nem tudom és holnapra kell)? (egri csillagok)

Figyelt kérdés

A rab oroszlán

Milyen álruhát visel Gergely és csapata a Héttoronyban?

(olasz énekeseknek öltöznek Izmail bég megvesztegetésekor, de NEM ez a kérdés, hanem hogy a Héttoronyban mit viselnek)

Mit tesz Török Bálint az alábbi helyzetekben?

-A főmufti meg akarja téríteni. (a többit tudtam)

Jellemezd Bálint urat a börtönben tanusított viselkedése alapján!

Hogyan sikerül Gergelyéknek túljárniuk a törökök eszén, amikor Izmail bég csapdát állít a Török Bálint megszöktetésén dolgozó fiataloknak?



2013. ápr. 14. 16:14
 1/5 A kérdező kommentje:
légyszi segítsetek, kérlekszépen:S
2013. ápr. 14. 17:56
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia !

1. Gergely és csapata a Héttoronyban olasz énekeseknek öltöznek, három bársonyruhás fiú és két rövid szoknyás lány. Mekcsey, Gergely, Török Jancsi, Éva és a cigány vajda lánya Cserhán alkotják a csapatot.

Rossz a kérdés feltevés, mert a Héttoronyba Török Bálintot mennek kiszabadítani, ekkor első alkalommal nem Izmail bég a parancsnok, hanem Veli bég. Őt egy aranytányérral vesztegetik meg, ezért jutnak be a rabokhoz.

Izmail bég később, Veli bég után lesz parancsnoka a Héttoronynak, ekkor már be sem mennek Gergelyék, mert más a haditerv.

A második kiszabadításnál Izmail hozza ki Török Bálintot, mintha a szultánhoz kísérné kihallgatásra, egy sárga zászlós hajóhoz kellene vezetnie a rabot.

Ő elfogadja az aranyakat, de tőrbe csalja a magyarokat.

Kihozza a rabot a Héttoronyból, de mikor a hajóhoz érnének, katonák rohannak elő, s Gergelyéknek menekülniük kell. Sárközit, a cigányt és Cserhánt, a vajda lányát elfogják. Gergelyék el tudnak menekülni.

2. Az első kiszabadítási kísérlet azért fullad kudarcba, mert Bálint úr fia, Jancsi szerepét feledve apja lábaihoz borul.

Jellemzés:

Török Bálint nehéz vasba verve ül a kertben, egy széken.

Katonák segítik ki oda, akik a bilincseket is tartják, amíg leültetik, mert maga nem birkózik meg a nehéz súllyal.Fején nincs sapka, hosszúra nőtt ősz haja, melle közepéig ér szintén ősz szakálla.

Megtört, megöregedett a börtönben, de büszkesége és tartása mit sem változott !

Amikor a szultán budai pasává akarja kinevezni, akkor is hazaszeretetéről tesz tanúbizonyságot kijelentésével:

...ha mindenki törökké lesz, én akkor sem, én nem, én nem...körülbelül ezeket a szavakat mondja.

A börtönben talán már belenyugodott a sorsába, de Majlád Istvánnal beszélgetve gyakran emlékszik arra a török rabjára, aki megátkozta őt, még szabad emberként. Azt mondta neki, élje le az életét rabként, ahogy ezt az ő általa rabságban tartottaknak is viselniük kell.

Emberi tartása, büszkesége mutatkozik meg akkor is, amikor a Héttoronyba kerül Móré s két fia, akikkel nem akar szót váltani, találkozni sem. Két hétig ki sem jön a szobájából.

Móré Magyarországon rabolt, fosztogatott.

3. Semmi különös nem történik, már utaltam erre, egyszerűen kivárják, Izmail valóban odavezeti-e Bálint urat a sárga zászlós hajóhoz. Mikor ez nem történik meg, már tudják, hogy Izmail bég becsapta őket.

Ekkor mondja Gergely a társainak, hogy soha nem kell sietni !

Végül is mindkét esetben a magyarok a vesztesek, mert Bálint urat nem sikerül kiszabadítani, a két bég, Veli és Izmail pedig elteszi a drága ajándékot, az aranytányért, és a sok-sok aranyat. Cserébe annyi a "jutalmuk", hogy Török Bálinttal találkozhatnak.

2013. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszi:)

de mit tesz Török Bálint amikor a főmufti meg akarja téríteni?

2013. ápr. 14. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A főmufti a mohamedán hitre akarja téríteni Török Bálintot.

Sikertelenül.

Akkor keresi fel Bálint urat, amikor ő a szultán ajánlatát már visszautasította. Török Bálint nem akar törökké lenni, és nem akar budai pasa sem lenni. Nem akarja a szultánt szolgálni, inkább élete végéig rab marad.

2013. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Tudom ez nem válasz de tudnál segíteni nekem a többiben (mit tesz torokbalint az alabbi helyzetekben)

Elore is koszonom:)

2019. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!