Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az egri várvédők esküjét...

M.Bence kérdése:

Az egri várvédők esküjét keresem. Valaki légyszíves leírná nekem? Vagy egy honlapot másoljatok be.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.
2013. ápr. 14. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Várvédőké:

"Esküszöm az egy élő Istenre, hogy véremet és életemet

a hazáért és királyért, az egri vár védelmére

szentelem. Sem erő, sem fortély meg nem félemlít.

Sem pénz, sem ígéret meg nem tántorít. A vár

feladásáról sem szót nem ejtek, sem szót nem hallgatok.

Magamat élve sem a váron belül, sem a váron kívül meg

nem adom. A vár védelmében elejétől végéig alávetem

akaratomat a nálamnál feljebb való parancsának.

Isten engem úgy segéljen!"


Dobóé:

"Esküszöm, hogy a vár és az ország védelmére fordítom minden erőmet, minden gondolatomat, minden csepp véremet. Esküszöm, hogy ott leszek minden veszedelemben veletek! Esküszöm, hogy a várat pogány kezére jutni nem engedem! Sem a várat, sem magamat élve meg nem adom! Föld úgy fogadja be testemet, ég a lelkemet! Az örök Isten taszítson el, ha eskümet meg nem tartanám!"

2013. ápr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

várvédők:

Esküszöm az élő Istenre hogy véremet és életemet az egri vár védelmére szentelem.

Sem erő ,sem fortély meg nem félemlít

Sem pénz ,sem ígéret meg nem tántorít.

A vár feladásáról sem szót nem ejtek,sem szót nem hallgatok.

Magamat élve meg nem adom

Alávetem akaratomat a nálamnál feljebb való parancsának.


[link]

2013. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Esküszöm az egy élő Istenre-hangzott az ünnepi mormolás-

hogy véremet és életemet a hazáért és királyért, az egri vár védelmére szentelem.

Sem erő sem fortély meg nem félemlít.Sem pénz sem ígéret meg nem tántorít.A vár feladásáról sem szót nem ejtek, sem szót nem hallgatok.Magamat élve sem a váron belül, sem a váron kívül meg nem adom.A vár védelmében elejétől végéig alávetem akaratomat a nálam feljebb való parancsának.

Isten engem úgy segéljen !"

2013. ápr. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. ápr. 15. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!