Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen függvényt rajzolnátok...

Milyen függvényt rajzolnátok ehhez a szöveghez?

Figyelt kérdés
"Minél tisztább a levegő, annál messzebbre látok." Ez volt ma zh-ban, és szerintem ez elég szubjektív. Egyenes és görbe is lehet szerintem (lineáris és exponenciálisszerű), a lényeg az, hogy szig. mon. növő legyen. Véleményetek?
2009. szept. 23. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Sima lineáris függvényt rajzolnék. X tengelyen egy pl por koncentrációja a levegőben mmol/m3 egységben pl.(vagy hasonló nem tudom milyen jellegű suliba jársz)

Y tengelyre meg a láthatóságot. Mondjuk méterben. S ez növekvő függvény lesz..

2009. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Jó hülye kérdés, és jó hülye feladat már bocs:D. Amúgy jól gondolod, ha nincsenek egyéb adatok, csak ez a mondat, akkor sztem simán egyenes arányban növekszik mind a levegő tisztulása, mind a látás távolsága. Tehát egy egyenes!
2009. szept. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem hülyeség volt ilyen feladatot adni zh.-ba...

Más meg azt mondta, hogy szerinte csak görbülő függvény lehet ez.

2009. szept. 23. 21:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezzétek meg a tanárt s az lesz a legtisztább!

Az ilyet nálunk szeretik,ha egy diák utána érdeklödik a dolognak..

2009. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!