Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a különbség a HŐSKÖDÉS és...

Mi a különbség a HŐSKÖDÉS és az IGAZI HŐSIESSÉG között?

Figyelt kérdés

valaki le tudná nekem írni 3-3 mondatba hogy mi a különbség köztük??

előre is köszönöm a válaszokat!:)



#különbség #hősködés #igazi hősiesség
2013. ápr. 21. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia !

A legalapvetőbb különbség a hősködés és a hősiesség között, hogy aki hősködik, az csak a "szájával" azaz, csak szóban bizonygatja, hogy ő hős.

Nem hajtott végre semmilyen figyelemreméltó cselekedetet, de azt mondja a környezetének, hogy így volt.

Olyan dolgot mesél el, olyan tettéről számol be, amelyet valójában végre sem hajtott.

Még azt is mondhatjuk, hogy füllent, hazudik azoknak, akiknek ezt elmeséli.

A valódi hős, aki igazi hősies cselekedetet hajtott végre, soha nem dicsekszik azzal, amit véghezvitt.

Őt nem a szavai, hanem a tettei minősítik.

Úgyis kiderül, ki hajtotta végre az emberfeletti cselekedetet, ki vitt végbe valami olyan rendkívüli harci

tettet, ami az egész közösség hasznára vált, az embereket megvédte egy támadással szemben, vagy elhárított valamilyen fenyegető veszélyt.

Az is lehet igazi hősiesség, ha valaki életét tudja áldozni egy nmes eszme miatt, ami iránt elkötelezett.

Vagy egy bajtársa megmentéséért, vagy a családja megmentéséért, vagy a háborúban fontos haditett kivitelezéséért.

Sok valódi hőst jegyzett fel a történelem:

az "egri csillagok"-nak nevezett hősök például, a nándorfehérvári ütközet résztvevői, a spártai harcosok az ókorban, stb.

2013. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A "hősködés" az (csak) "játék"

(Az igazi hősiesség pedig nem játék,hanem "véresen

komoly")

2013. ápr. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a "valódi" hősökről pl. egyből a drégelyi várvédők (vagy az egriek) jutnak az eszembe, akik sok viszontagsággal dacoltak s megpróbálták szinte a

"lehetetlent" (Egernél pl.csupán kétezren harcoltak

a nem tudom én hány fős törökök ellen

2013. ápr. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az igazi hősiességnek tétje van!


A Hősködés az pedig vagy "szájhősködés"

vagy színlelt (megjátszott) szerep

2013. ápr. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!
2013. ápr. 22. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!