X^2+y^2-2x-3y=0 -ból hogy csinálok (a^2+b^2) =a^2+2ab+b^2 ennek a képletnek a segítségével zárójeles alakot?

2013. ápr. 21. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt akartad írni: (a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2. Ebben az esetben teljes négyzetté kell kiegészíteni.

x^2+y^2-2x-3y= x^2-2x+1-1+y^2-3y+2,25-2,25= (x-1)^2 + (y-1,5)^2 -3,25

2013. ápr. 21. 17:02
 2/2 A kérdező kommentje:
igen azt akartam írni, köszi szépen
2013. ápr. 22. 21:04