Iansomerhalder kérdése:

10g tömegű vezeték ellenállása 100 ohm, a réz fajlagos ellenállása 0, 017 ohm mm2 /m, sűrűsége 8900gk/m3 milyen hosszú, keresztmetszetű a vezeték?

ha valaki leírni hogy kell elkezdeni megköszönném nagyon, sehogy sem tudok neki kezdeni
2013. ápr. 23. 17:05
 1/3 bongolo ***** válasza:

A rézvezeték térfogatát ki lehet számolni:

m = 10 g = 0,01 kg

V = m/ρ = 0,01 kg / 8900 kg/m³ = 1,123·10⁻⁶ m³


Az átmérő legyen A, a hossz pedig h. Akkor a térfogat V=A·h

A·h = 1,123·10⁻⁶ m³

Az ellenállása pedig:

100 Ω = 0,017 Ω mm²/m ·h/A


Ezt az egyenletrendszert kell megoldani. A mértékegységek még nincsenek rendben, mert az első egyenlethez A m², h pedig m kell legyen, a másodiknál pedig A mm², h pedig m.

Ha a térfogatot m³-ből átváltjuk m·mm²-be, akkor rendben lesz.


1,123·10⁻⁶ m³ = 1,123 mm²·m


Szóval most már méterben lesz a hossz és mm²-ben az átmérő:

A·h = 1,123

100 = 0,017·h/A


... oldd meg.

2013. ápr. 23. 23:31
 2/3 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem értem de köszi
2013. ápr. 24. 15:02
 3/3 A kérdező kommentje:
nekem az A= 1,123m2 , és a hossz meg 6609,38m ? neked?
2013. ápr. 24. 15:04