Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Anyagismeret órára kéne nekem...

Anyagismeret órára kéne nekem a periódusos rendszer 4 anomáliája? XD

Figyelt kérdés

Még a kérdést sem értem, nemhogy tudjam a választ...:S

Légyszi segítsetek (L)


2009. szept. 26. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:

anomália=rendellenesség, hiba


ezért így elsőre az esett le nekem, hogy

1. A hidrogén a fémeket és a félfémeket elválasztó átlótól balra van, tehát a fémek között, miközben nem is fém

2. Van egy olyan elem a fémek között amelyik standardállapotban nem szilárd: higany

3. a 82-es elemig mindegyik elem stabil (nem radioaktív), de a 34-es technécium és a 61-es promécium mégis radioaktív tehát az első 82 elem között csak 80 stabil elem található meg a természetben

4. az f héjjal rendelkező elemek (lantanidák, aktinidák) ha minden igaz a lantán és az aktínium mögött kellene helyet foglaljanak azaz a periódusos rendszernek térbelinek kellene lennie, de ezt papíron igen nehéz lenne ábrázolni


talán ezek azok, vagy van köztük olyan ami jó

2009. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!