Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megoldaná ezt a matekfe...

Valaki megoldaná ezt a matekfeladatot nekem levezetve?

Figyelt kérdés
Két hasonló négyzet közül az egyiknek az oldala 12cm-rel nagyobb a másikénál, és a nagyobbik területe 256cm2. Mekkorák a négyzet oldalai és a kisebbik területe?

2013. ápr. 25. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm.. Ennél egyszerúbb tán nem is lehetne, csak elmélkedni kéne egy kicsit. Miért adod fel, mielőtt elkezdenéd??

Négyzeteink vannak, ebből a nagyobb: 256CM2, akkor oldalhossza gyök alatt 256, azaz 16cm...

Akkor kisebbik oldala 16-12=4cm... területe meg: 4*4=16cm2

2013. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyesnél a pont, annál egyszerűbb megoldás nem létezik.


Én a bonyolultabb úton csináltam, de ez is kb 3 perc volt. Legyen az első négyzet oldala a, a második négyzet oldala b. A 2-es négyzet területe b * b = 256. Azt is tudjuk, hogy b = a + 12. Tehát behelyettesítesz: (a+12)*(a+12) = 256. A zárójeleket kibontod, másodfokú egyenletet megoldod, és kijön, hogy a = 4 (vagy -28, de annak nincs értelme). Így az első négyzet oldala 4, területe pedig 4*4=16.

2013. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!