Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó matekosok? Mértan feladat?...

Bukett kérdése:

Jó matekosok? Mértan feladat? Valaki megoldaná? Nagyon nagyon megköszönném, ha megmondanátok, hogyan kell ezt a feladatot megoldani!

Figyelt kérdés

Http://kepfeltoltes.hu/view/130428/M_RTAN_www.kepfeltoltes.hu_. Jpg



A1 szög=10 fok

B szog=80 fok

CD kongruens EB.

Számold ki az A2 mértékét!

De ne csak a megoldást írjátok ide,hanem,hogy hogyan oldottátok meg!Ez a feladat a háromszög szögeinek összega leckéhez kapcsolódik!Köszönöm!



#házi #mértan #háromszög #mértan feladat
2013. ápr. 28. 16:18
 1/9 A kérdező kommentje:

A link:

[link]

2013. ápr. 28. 16:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Általános vagy egyenlő szárú a háromszög?
2013. ápr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Asszem egyenlő szárú
2013. ápr. 28. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos jók a megadott szögek? Ha igen, akkor a vázolt esetben a keresett szög értéke nulla.
2013. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
holnap megkérdem pontosan,itt leszel holnap is?
2013. ápr. 28. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen
2013. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


A C szög 48 fok

2013. ápr. 28. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszi a javítást, így kicsit más a helyzet, de gond azért még maradt.


Egy ábra a jelölések értelmezéséhez:

[link]


Az α1 szöget csak a háromszög szögeinek felhasznéálásával nem lehet meghatározni.

Akkor lenne így megoldhgató a feladat, ha az ABE háromszögben az E csúcsnál derékszög lenne.

A megadott szögekkel ez viszont nem áll fenn, amit szerkesztéssel rövid úton be lehet látni.

Tehát két eset van: vagy én vagyok béna vagy a feladatból még hiányzik valami a megoldáshoz. :-)

2013. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Én kiszámoltam úgy,hogy az E szög az derékszög és kijött az az eredmény,ami neked is!Szerintem jól csináltad!És köszi!
2013. ápr. 29. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!