Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az Egri csillagok c. műből...

Baluvezer kérdése:

Az Egri csillagok c. műből valaki írna ki nekem szólásokat, közmondásokat, hasonlatokat, megszemélyesítést, metaforákat?

Figyelt kérdés
Az Egri csillagok c. műből kellene szólásokat, közmondásokat, hasonlatokat, megszemélyesítést, metaforákat írni. ( Fejezet, oldal) Előre is köszi!

#balazs2000
2013. máj. 1. 09:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Első rész

Hol terem a magyar vitéz?


A nap tüzesen sütött. /megszemélyesítés/


Még így csupaszon is látszik rajta, hogy úrileány: kövér, mint a galamb, és fehér, mint a tej. /hasonlat/


Jaj, a szürke! /metafora/

Itt a szürke a lovat jelenti.


Az a kis falu, ahova a két gyermek való, a Mecsek egy völgyében rejtőzködik. /megszemélyesítés./


Az emberek élnek, halnak a kis rejtekfaluban, mint az erdei bogarak. /hasonlat/


Az öreg néha átment az erdőn Pécsre, hogy kolduljon. /öreg - Gergő apja - metafora/


A gyerek jobban kél, mint a ló. /hasonlat/


Cecey ott gubbaszkodott a szérű árnyékán, mint valami vén sas. /hasonlat/


Hát mi szél hordoz erre? /Ez inkább szólás, mint megszemélyesítés, szerintem./


Oszt annyi a török, mint a légy. /hasonlat/

Tiszta, mint a nyomtatás, de igen apró. /hasonlat./


Te beállsz hóhérnak! - rikácsolt Cecey

- Te meg németnek! - bőszült fel a pap.

- Hóhér!

- Német!

- Sintér!

- Hazaáruló! /Metaforák/ :)


Hej, mikor olyan fiatal voltam, mint te, öcsém... - mondotta Cecey jókedvvel. /hasonlat/

2013. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!