17km távolságból egymás felé egyszerre indul egy 60km/h-s motorcsónak és egy 8km/h-s evezős csónak. Mikor találkoznak állóvízben? Mikor találkoznak ha egy 4km/h sebességű folyón vannak és a motorcsónak halad felfelé? Mi lesz ha az evezős csónak megy felfelé a folyón?



a megoldás mindhárom esetben 1/4 óra lesz de akárhogyan számolom nem jön ki :(



2013. máj. 4. 11:58
 1/2 anonim válasza:
LÓDODU
2013. máj. 4. 12:25
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen

v1 = 60 km/h - a motorcsónak

v2 = 8 km/h - az evezős sebessége

S = 17 km - a köztük levő távolság induláskor

t = ? - a találkozásig eltelt idő.


Ha a vízhez (a tóhoz ill. a folyóhoz) kötött koordináta rendszerben vizsgálod a mozgásokat, akkor mindkét esetben a következő egyenlet írható fel:

v1*t + v2*t = S

ebből

t = S/(v1 + v2)


Ennek az eredménye behelyettesítés után

t = 1/4 h


DeeDee

**********

2013. máj. 4. 14:08