Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » (sürgős, nagyon nem értem)...

(sürgős, nagyon nem értem) Valaki segítene a síkidiomok és testek szöveges feladatainak a megoldási 'tervében'?

Figyelt kérdés

Holnap írunk matematika témazárót 7.osztályos vagyok.A többi feladatot nagyjából értem nem is azzal van a gond hanem a szöveges feladatokkal. ilyenek lesznek benne:

a,festés

b,?kg

c,?liter víz fér bele

d,milyen magas a henger vagy a hasáb ha T alap és a V henger adott

e,hengerből hasáb faragása vagy hasábból henger.

valaki eltudná nekem magyarázni,hogy ezeket hogy kell?? a festéseset még értem.



2013. máj. 6. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Festés: felszínszámítás (esetleg kikötik, hogy ezt vagy azt az oldalt nem festjük le, értelemszerűen azt kivonjuk a felszínből)


Hány kg:

-vagy egyenes arányossággal kell (pl. hány kg az adott test, ha 1 dm^3 2 kg, ekkor annyival szorzod a tömeget, amennyivel szorozni kellett a dm^3-t, hogy megkapd a test térfogatát)

-vagy megadják a sűrűséget: sűrűség=tömeg/térfogat.


Hány liter: térfogatszámítás


Egyenestest (n-szög alapú hasáb, henger) térfogata=alapterület*magasság


Faragás: ugyanúgy térfogatszámítás, megadják, hogy az 5 cm sugarú 8 cm magas hengerből faragj egy ugyanolyan magas 5 cm oldalhosszú négyzetes hasábot, mennyi lesz a felesleg, akkor kiszámolod a henger térfogatát, a hasáb térfogatát, a kettőt kivonod egymásból.

2013. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!