Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet ezeket megoldani?

Hogyan lehet ezeket megoldani?

Figyelt kérdés

10. osztályos fizika remélem tudja ezeket valaki, mert én nem... ha valakinek megy kérem segítsen már nekem, mert én estig itt üllhetnék. :) Köszönöm szépen

[link]



2013. máj. 7. 08:40
 1/7 bongolo ***** válasza:

Néhány képletet kell csak hozzá tudni. Szerintem benne van mindegyik a függvénytáblában is, úgyhogy onnan "puskázhatsz". (Ha nyolcadikos vagy, akkor valószínű nincs függvénytáblád, akkor be kell magolni őket.)


1. Q = I·t

az időt át kell váltani másodpercbe!


2. R = U/I

(Ohm törvény)


3. R = ρ·l/A

(vezeték ellenállása: fajlagos ellenállás (ρ) szorozva a vezeték hosszával (l), osztva a keresztmetszetével (A) )

A hosszat is váltsd át méterbe.


4. P = U·I

aztán az I-vel már ugyanaz, mint az 1. kérdés.

Itt se felejtsd el a percet másodpercbe váltani!

2013. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm :)
2013. máj. 7. 13:35
 3/7 bongolo ***** válasza:
Ha megírod a válaszokat, leellenőrzöm.
2013. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:)

1= 30 de nem tudom mi a mértékegység


2= 12000 Ohm


3= na az nem ment, mert nem tudom megcserélni a képletet ami írtál


4=Azt meg nem értem :(

2013. máj. 7. 15:25
 5/7 bongolo ***** válasza:

1. Coulomb (~kulom) a mértékegység, C-vel rövidítjük.


2. nem jó.

Ha R = U/I, akkor szorozd meg mind a két oldalt I-vel. Akkor a jobb oldalon szorozva is lesz, osztva is lesz, tehát kiesik az I, kijön, hogy R·I = U

120·0,01 = 1,2

és volt a mértékegység.

U = 1,2 V


3. R = ρ·l/A

Ki kellene fejezni belőle a ρ-t (ró-t)

Ha beszorzod mind a két oldalt A-val, akkor a jobb oldalon szorozva is van, osztva is van, tehát kiesik.

R·A = ρ·l

Aztán ha elosztod mind a két oldalt l (ell)-lel, akkor a jobb oldalon szorozva is osztva is lesz, kiesik:

R·A/l = ρ

Most már csak be kell helyettesíteni.

50Ω·0,1m²/1,5m = 3,333 Ωm


Azért írtam most a mértékegységeket is, hogy az is kijöjjön, mert ki a franc emlékszik a fajlagos ellenállás mértékegységére. Egyébként is van neki több féle is...

Az Ohm szorozva négyzetméterrel és osztva méterrel, Ω·m²/m, akkor lehet egyszerűsíteni a méterrel, Ωm maradt.


4.

Van adatod a teljesítményre (P) valamint a feszültségre (U). Kell tudni, hogy van egy olyan összefüggés, hogy P=U·I

Vagyis a teljesítmény a feszültség és azáramerősség szorzata. Más képletet nem is tanultatok, amiben P és U van. Vagyis ki lehet számolni az I-t:

P=U·I      / osszuk el mind a két oldalt U-val

P/U = I

1100 / 110 = I

I = 10 A (amper)


Ezt nem kérdezte senki, de ezt lehetett kiszámolni.


Aztán van még idő-adat, és kell a töltés. De hisz az első kérdés pont ez volt, ott az idő mellett áramerősség volt, és ki kellett számolni a töltést. Mázlinkra az áramerősséget pont kiszámoltuk az előbb, ez most jól jön :)


Q = I·t = 10A·120s = 1200 C


----


Remélem, tudtam segíteni. Úgy értem nem azzal, hogy most már megvannak az eredmények, hanem valamit meg is tudtam magyarázni. Úgy látom, hogy a matekkal is nagy gondban vagy, az érettségin majd bajok lesznek... Valamit ki kellene találnod, hogy az alap dolgokat megértsd, végülis ennek a matekja általános iskolás... A fizikai résznél meg nincs más, be kell magolni néhány képletet.

2013. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

édes istenem... :(

megyek utcát seperni... :D

nekem ez annyira magas, de köszi, neki fogok esni hogy megértsem...

2013. máj. 7. 17:11
 7/7 A kérdező kommentje:
rennbes vagy köszönöm
2013. máj. 7. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!