Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » HELP! Hogyan írjak verset? :/

HELP! Hogyan írjak verset? :/

Figyelt kérdés

Az a házi, hogy verset kell írni. Ezek az adatok:

téma:szabad

Magánhangzók: e,é,ö,ő

keresztrím, és kell lennie benne két alliterációnak.

Annyit gondolkoztam, de nem jutott semmi az eszembe!!!! Kérlek valaki segítsen, hogy álljak neki?:S



2013. máj. 11. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Fordíts le egy angol dalszöveget.
2013. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az nem jóóóóóóó mert nincs benne alliteráció, se keresztrím. :P Amúgy gondoltam rá! :D
2013. máj. 11. 18:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak a megadott magánhangzók lehetnek benne ?

A rímképlet abab

alliteráció: az egymást követő szavak ugyanazzal a mássalhangzóval kezdődnek, legalább kettő

Válasszunk témát !


Nézelődöm, merengek

el kellene érnem,

nevessek, nevessetek,

s nem kellene félnem.


Kéretlen, ne közönnyel,

szeressetek engem,

jöjjetek örömmel

de engedjetek mennem.


Szeretek, szeretnek,

és becéznek szépen,

elvesztem, keresnek,

s ölelnek, ha kérem.


Írtam egyet, nem tudom, megnyerte-e a tetszésedet? Költsd át a saját szájízed szerint, talán a szavak, a sok e és ö segítenek ebben !

2013. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon köszönöm, hogy áldoztál rám időt!!! :))
2013. máj. 12. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Szívesen ! Nem adtam címet a versnek ! Te igen ?
2013. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
'Merengő'-nek neveztem el, de végül is sikerült írnom egy sajátot! :) ha gondolod, szívesen leírom ide. :) Ezt vettem alapjául, de ez túl tökéletes volt, ezért sikerült egyet írnom,ami mégiscsak saját. :)
2013. máj. 16. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, szívesen elolvasom a versedet, ha megosztod velem.

Kevés időm volt, csak most néztem vissza a megválaszoltjaimat, ezért reagálok most.

2013. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Semmi gond.:)

Szívesen leírom, amúgy jegyet nem kaptunk rá, csak hogy 10/ hány pontot ért. Az enyémet szerencsére 10/10-re értékelték! :D

Esténként elmerengek elkeseredetten,

Nehéz eme édes élet!

Nevetek, nevetsz,

Érted élek, örökre, téged kérlek!


Meredten menetelek megrettenve,

Régen félek, örömöm csöndbe döcög,

Félelem dörömböl felettem,

Nézek én el messze, e lépés ösztönös.

Ennyi lenne :) hát, szerintem nem szól úgy igazán semmiről... de a házinak megfelelt. :)

2013. máj. 31. 18:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad, megosztottad velem az alkotásodat.

"Félelem dörömböl felettem" ezt a sorodat különösen jónak tartom. Megszemélyesítés, ami nem is volt elvárás a tanár részéről, de szebbé, gazdagabbá teszi a versedet, a benne megfogalmazott gondolatokat.

Örülök, hogy nekifogtál egyedül megírni, és remélem, az alkotás öröme és persze a kapott elismerés arra ösztönöz, hogy máskor is "papírra veted", rímekbe foglalod a gondolataidat.

2013. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, gondolkodtam rajta. :) Egy barátnőmmel már unalmunkban költöttünk is (viccből) egy humoros verset, de ő sokkal tehetségesebb, mint én! :))
2013. jún. 2. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!