Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól oldottam meg ezeket a...

Jól oldottam meg ezeket a feladatokat?

Figyelt kérdés

Ha nem, leírnátok, hogy miért?

Illetve amit nem tudtam megcsinálni, abban segítenétek?


[link]


[link]


2013. máj. 11. 21:15
 1/4 anonim válasza:

Az első kép, első feladatának b.) része biztos, hogy rossz. B és C helyet is cserélhetnek, úgyhogy 2! x 3!, azaz 12 :)

A többit nincs időm most átnézni, de biztos a többiek segítenek majd ;)

2013. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.

a) Stimmt.

b) Nem.

c) Stimmt.


2.

a) Stimmt.

b) Ez pont olyan, mint az 1. b).

c) Stimmt.


3. Stimmt.


4. Stimmt.


5. Stimmt.


6. Stimmt.


7.

a) Nem.

b) Nem. (Itt úgy néz ki, hogy valamit elkutyultál a betűzéssel, és valójában csak a c nem stimmt.)

c) Nézd meg, hogy hányféleképpen pakolhatod a nem piros dobozokat a sor elejére és végére. Lényegében 2 különböző eset van, ezek lehetőségeinek számát kell összeadni.


8. Nem.


9. Itt mi a feladat?


10.

a) Stimmt.

b) Stimmt.


11. Mi a feladat?


12.

a) Stimmt.

b-c) Itt összegként keresd a megoldást, ne szorzatként. (Hány féle lehet, ha 0 a vége? Hány féle lehet, ha 2? Stb.)

d) Ez nagyon hasonlít az a) részre.


13. Mi a feladat?


14. Mi a feladat?


15.

a) Stimmt.

b-c) A rosszakat a jóktól függetlenül lehet választani. (Mint ahogy a színházban a második helyre az elsőtől függetlenül 3 féle ember ülhet.)

d) Mi a feladat?


A nemeknél szerintem rájöhetsz, hogy mi a hiba. Ha nem megy, akkor próbálok majd még segíteni.

2013. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából előre felkészülök, mert megyek egy versenyre és a feladatokat is angolról fordítom. Nem tanította senki, magamtól próbálok rájönni. A rossz eredmények helyes változatát leírnátok?

2013. máj. 12. 17:06
 4/4 anonim ***** válasza:

1.

b) 2*3! = 12


2.

b) 2*5! = 240


7.

a) 7!/(3!*2!*2!)

b) 5!/(2!*3!)

c) (2z vagy 2s a sorvégén) + (1z és 1s a sorvégén): 2*5!/(3!*2!) + 2*5!/(3!/1!*1!)


8. (5 alatt a 2) //angol programokban: binom(5, 2)


12.

b) 0-ra végződik + 2,4,6,8-ra végződik: 9*8*7 + 8*8*7*4

c) 1,3,5,7,9-re végződik: 8*8*7*5

d) 1,2,3,4,5-tel kezdődik: 5*9*8*7


15.

b) (3 alatt a 2)*(9 alatt a 2)

c) (9 alatt a 3)*(3 alatt az 1)

2013. máj. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!