20 oldalú sokszög? (Matek)


Sziasztok. Van egy házi feladatom amit nem értek még pedig kérdésekre kell válaszolni amik a következőek:

20 oldalú sokszög:

belső szögeinek összege:

külső szögeinek összege:

egy belső szöge

egy külső szöge

egy csúcsából húzható átlók száma

összes átló száma

Eddig a belső szögeinek összegére van tippem: 20-2=18*180=3240

Válaszokat előre is köszönöm elég csak a megoldás.



2013. máj. 12. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

a belső szögeket jól írtad

átlók:n*(n-3)/2=170

külső szögek összege mindig 360°

1 db belső szög szabályos

sokszög esetén:(n-2)*180/n=162°

1 db külső szög szabályos

sokszög esetén:360°/n=18°

2013. máj. 12. 17:29
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. máj. 12. 17:31
 3/9 anonim ***** válasza:
az összes átló szerintem n*(n-3)=340
2013. máj. 12. 17:32
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet :) Nem fog le ordítani a tanár, hogy nincsen kész a házi feladat. Köszönöm.
2013. máj. 12. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Szívesen:DD
2013. máj. 12. 17:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.

A belső szögeinek összegét jól számoltad ki, tehát 3240 fok.

A külső szögek összege 360 fok.

Egy belső szög 3240/20=162 fok.

Egy külső szög 360/20=18 fok.

Egy csúcsából húzható átlók száma 20-3=17

Összes átló száma 20*(20-3)/2=20*17/2=170

2013. máj. 12. 17:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem láttam, hogy már kaptál választ. :)
2013. máj. 12. 17:39
 8/9 A kérdező kommentje:
Semmi baj így legalább tuti jó lesz :)
2013. máj. 12. 17:42
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
20-2!=18*180 vigyázz!
2013. máj. 13. 17:24