Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gyors segítség kéne földrajzbó...

Gyors segítség kéne földrajzból, témakör: Magyarország földrajzi adottságai. Kérdések lent?

Figyelt kérdés

1.Milyen természetföldrajzi következményekkel jár hazánk tényleges és viszonylagos földrajzi helyzete?

2.Milyen társadalom-földrajzi következményekkel jár hazánk tényleges és viszonylagos földrajzi helyzete?

3.Hogyan mozognak egymáshoz képest a kőzetlemezek?

4.Minek köszönhető hazánk hévizekben való gazdagsága?

5. Hol és milyen óidei, illetve középidei kőzeteket találunk hazánkban?

6. Milyen események játszódtak le az újidőben?

7. Mutasd be hazai példákon, mi szükséges ahhoz, hogy egy ásványkincs valóban hasznosítható, bányászható legyen!

8. Milyen energiahordozók fordulnak elő hazánk területén, és hol?

9. Hol bányásszák és mire használják a bauxitot?

10. Milyen ércek bányászata szűnt meg az utóbbi években hazánkban,

11. Milyen környezeti gondokat okoz a bányászat?

12. Hogyan befolyásolja Magyarország tényleges és viszonylagos földrajzi helyzete hazánk éghajlatát?

13. Milyen különbségek vannak hazánk egyes területei között a napfénytartam, illetve a hőmérsékleti adatok tekintetében?

14. Milyen összefüggések rajzolódnak ki a csapadékviszonyok és a földművelés között?

15. Milyen és milyen forrásokból származó anyagok szennyezik hazánk levegőjét?

16. Milyen vízrajzi következményekkel jár hazánk medencebeli fekvése?

17. Mikor és miért éppen akkor áradnak a magyarországi folyók?

18. Hogyan jött létre a Balaton, a Velencei-tó, illetve a Fertő tó?

19. Jellemezd hazánk felszín alatti vizeit!

20. Milyen gondokat okoz az Alföldön a belvíz?

21. Hogyan befolyásolja Magyarország tényleges és viszonylagos földrajzi helyzete hazánk természetes növényzetét?

22. Mi a különbség az erdős puszta, a sztyepp és a kultúrpuszta között?

23. Melyek domb- és hegyvidékeink természetes növénytársulásai?

24. Hogyan változtatta meg az erdőtelepítés a hazai erdők összetételét?

25. Sorolj fel érveket amellett, hogy a talaj hazánk legfontosabb természeti kincse!

Köszönöm, és az se baj ha csak egy- kettőre tudtok válaszolni, az is nagy segítség lenne már, mert gyorsan kéne.



2013. máj. 13. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Amennyi idő alatt ezt begépelted, akát a könyvedet is kinyithattad volna és megkereshetted volna a válaszokat.
2013. máj. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek nincsenek benne a könyvünkben, mivel a tanárunk egy másik kiadótól származó könyvből másolja ki. Ezeket a kérdéseket is egy lapon kaptuk meg.
2013. máj. 13. 17:19
 3/10 anonim ***** válasza:

1. óceántól való távolság, medencejelleg

2. mezőgazdaság, tranzitforgalom

3. ütközTEK régen a zágráb-hernád törésvonal mentén

4. magas geotermikus gradiens

5. óidei: Soproni hegység, ill. kőszegi hegység egy része, kristályos kőzetek - középideit nem sorolom fel, atlaszod tematikus térképén láthatod

6. eljegesedés?

7.

8. fektekőszén mecsekben, bauxit a bakonyban, lignit a mecsekben

10. rézérc?

11. leapasztja a karsztvízforrásokat

12. medence eltéríti a nyugati szelet, a hágókon tör be más irányból, és persze kelet felé erősödik a kontinentális vonás

13. az alföldön, duna-tisza közén a legmagasabb a napfénytartam, és ott a legmagasabb a hőmérséklet is

14.

15. hazánk levegőjét mi magunk is szennyezzük fosszilis energiahordozók elégetésével - co2 -, de a légszennyezés nem ismer határokat, ezért más országból is ideáramlik

16. retkes a víz (teli hordalékkal), és persze a medencébe belépő víz szakaszjellege megváltozik

17. tavasszal, amikor elolvad a hó - jégár; meg nyáron a csapadékmaximumkor (asszem) - zöldár

18. tektonikus mélyedések

19. napersze.

20. kilúgozza a talajt?

21. lombhullató erdőből átvált füves pusztára - kelet felé

22. az első természetes, a többi nem, az ember alakította

23. nézz utána

24. vegyesek lettek az erdők

25. jó termőföld, művelésre alkalmas területek, mezőgazdaság


namindegy, én megpróbáltam :D

2013. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. máj. 13. 18:09
 5/10 anonim ***** válasza:
ugyan.
2013. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocs, 8. lignit a mátrában van
2013. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké. amúgy 10-esnél még sztem a vasérc is,legalábbis én azt találtam
2013. máj. 13. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
De jó hogy megtaláltam :D Ez a házi feladatom :D legalább innen leírom :) Köszi :)
2014. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nekem is házi XDDD
2014. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na, örülök, hogy több embernek segítettem :DD de azért nem ártana tanulnotok rendesen, mégis csak a hazánkról van szó.
2014. jan. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!