Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fontos! Unk/ünk, én miért...

Fontos! Unk/ünk, én miért másodlagos forma az esetragoknál?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a segítséget!
2013. máj. 13. 17:57
 1/4 rémuralom ***** válasza:
Most pontosan mi is a kérdés?
2013. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy az -nk rag az elsődleges forma?


Többes szám első személyben

(pl. felénk, alattunk, felettünk)

2013. máj. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A névszóragozásnál?
2013. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam utánanézni a Google keresőben, mert nem voltam biztos benne. Ahogy láttam, az itt előttem válaszolók sem teljesen, mármint, hogy milyen ragokról van szó, mert az alanyi igeragozásban is előfordul egy hasonló rag, de ott -nk az ige többes szám első személyében a rag !

Az elsődleges esetragok a névszókhoz kapcsolódó ragok, de ugyanezek az esetragok kapcsolódhatnak névutókhoz, határozószókhoz is, ekkor nevezzük őket másodlagos esetragoknak.

Megjelenésüket tekintve ugyanazok:

névszóhoz kapcsolódó: szék, ez főnév, székünk, többes szám első személyben ez a birtokrag

asztal ez főnév, asztalunk, többes szám első személyű esetrag kapcsolódik hozzá.

Egy előttem kommentelő írt névutókat, ha jól emlékszem, alattunk, felettünk, a másodlagos esetragokkal ellátva.

Ez a különbség, ahogyan én értelmeztem ezt.

2013. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!