Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogan kell megoldani ezt a...

Hogan kell megoldani ezt a matek házit?

Figyelt kérdés

(2x+1)(x-1)=<0

Mit kell először csinálni?:S vagy itt milyen lépésekben kell megoldani?


2013. máj. 14. 16:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat félre ütöttem *hogyan
2013. máj. 14. 16:15
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok lehetőség van.

Én összeszoroznám, rendezném: 2 x^2-x-1<=0. Ezután ábrázolnám:

http://www.youtube.com/watch?v=1NB8UIREgNw

Így biztosan nem rontanám el a relációt.

2013. máj. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Először zérushelyet keresünk, tehát a kifejezés hol lesz nulla. Ott van zh, ahol 2x+1=0 (tehát x=-1/2) valamint ahol x-1=0 (tehát x=1). Ez egy másodfokú függvény, két zérushellyel, mivel x együtthatója nagyobb, mint 0, ezért ezen a tartományon lesz kisebb v. egyenlő nullával: [-1/2; 1] ha ezt nem látod át elsőre, akkor ábrázold a függvényt!
2013. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
16:28-as vagyok, még azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ugyebár egy szorzat akkor nulla, ha valamelyik tényező nulla. És ez a legegyszerűbb megoldási mód, egyszerűbb, mint amit az előttem levő írt.
2013. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!