Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ilyen számológéppel tudok...

Ilyen számológéppel tudok számrendszerek között váltani? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
[link]
2009. okt. 2. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Számrendszert szerintem egyik számológéppel sem tudsz váltani.
2009. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
informatika tanár azt mondta hogy lehet
2009. okt. 2. 21:06
 3/7 anonim ***** válasza:
ezzel? nekem is ilyen számológépem volt, aztán örültem, ha radiánba át tudtam váltani
2009. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát az a számológép, ami ilyet tud már kicsit drágább mulatság 3-4000 forintnál.

Amúgy olyasmit nem szoktak adni középiskolában, amit ne lehetne papíron villámgyorsan átváltani. De ha mindenáron kell egy ilyen nézz körül wikin algoritmusok után, akár még valami programot is találsz hozzá (nem valami nagy etwas).

2009. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs egy jobb felbontású képed róla?


Egyébként kb. az összes tudományos számológép tud átváltani számrendszerek között, és itt is látom az A-F karaktereket a hexadecimális számbevitelhez (sárgával a gombok felett), szoval 99% hogy ez is tud.

2009. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2009. okt. 3. 19:25
 7/7 anonim ***** válasza:

12:17 vagyok. Megnéztem a használati utasítását ennek a számológépnek,

[link]


és nem írja, és nem is látok így nagyítva BIN gombot se a képen... Ezekszerint mégse tud ez átváltani... Totál meg vagyok lepődve, mert eddig ahány számológépet láttam, mind tudta, az enyém is tudja otthon.


Ilyet keress, mint ez:

[link]


Láthatod hogy a + - x % gomboknál lehet őket átváltani, és ha veszel számológépet annál a gomboknál keresd.

2009. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!